Isı Yalıtımı : Dünyada temel yalıtım malzemesi olarak kullanılan polistreni içerisinde bulunduran ürünümüz mükemmel bir ısı yalıtımı yapmakla beraber uygulandığı cephe ile iç havanın temasını keserek duvarı ısıtmak için harcamış olduğunuz ısı enerjisinden tasarruf yapmanızı sağlar. Ortamdaki ısıyı 3 gün muhafaza edebilmektedir.

Ses Yalıtımı : Ürünümüz hava teneffüsü yapan gözenekli yapısı sayesinde geniş ve yüksek alanlarda ses dalgalarını absorbe ederek sesin yankısını kestiği gibi dışarıdan gelen sesler içinde mükemmel bir ses yalıtım malzemesidir​.

Yanmazlık : İsteğinize bağlı olarak ürünümüzün  içerisine koyduğumuz antifire malzemesi sayesinde A1, A2, B1, B2 yanmazlık sınıflarına getirilebilir. Yanmadığı gibi herhangi bir yangın esnasında üzerine gelen alevleri hapsederek söndürme özelliğine sahip olur. Yangın esnasında zehirli gaz çıkarmaz ve duman oluşturmaz. Bu şekilde tahliye kolaylaşır ve güvenlik sağlanmış olunur.

 

Doku : Yumuşak dokusu sayesinde yüzeye çarpma sonucu oluşabilecek hafif yaralanmalardan korur.

 

 

Nem / Islak Alanlar : Ürünümüz hava teneffüsü yapabilen yapısı nedeniyle yüzeydeki nemi buharlaşma yöntemi ile %85 oranında yok etmektedir.

 

Sağlık : Kokusuz ve radyasyon engelleme, yanmazlık, nem önleme, ısı ve ses yalıtımı başta olmak üzere birçok özelliğe sahip ürünümüz %100 güvenilirdir. Ortamdaki sigara vb. kötü kokuları üzerine çekerek kendi içerisinde hava teneffüsü yaparak ortamın havasını temizlemektedir. Sizi pasif içicilikten kurtarmaktadır. Yumuşak dokusu sayesinde çocuklarınızı yüzeye çarpma sonucu oluşabilecek yaralanmalardan ve ısı yalıtımı sayesinde hastalıktan korumaktadır. Uygulama esnasında ortamda bulunabilirsiniz. Çünkü ürünümüz kokmaz ve size sağlık tehdidi oluşturmaz.

 

 

Onarılabilir : Ürünümüz üzerinde oluşabilecek deformeler maket bıçağı ile kesilerek yada nemlendirilerek onarılabilinir. Ürünümüzün onarımında dekoratif özellikli diğer ürünlerdeki gibi boyama yada parça ekleme yöntemi ile oluşan renk tonlamaları ve ek yerlerinin belli olması gibi problemlerle karşılaşılmaz.